Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Przygnieciony mężczyzna oraz czujki p-poż

Dnia 17 Września 2018r. o godz. 17.01 dyspozytor SKKP zadysponował nas na ul.Zjednoczenia do mężczyzny, który został przygnieciony przez samochód ciężarowy


Do akcji wyjechaliśmy samochodem GCBARt Man w pełnej obsadzie, po kilku minutach byliśmy już na miejscu, naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz pomoc w wyciągnięciu mężczyzny spod samochodu. Niestety lekarz pogotowia ratunkowego po wyciągnięciu mężczyzny stwierdził zgon, przez kilka godzin Policja i Prokurator prowadzili swoje czynności, około godziny 20 nasz zastęp wrócił do bazy. Na miejscu obecni byli również strażacy z JRG Wadowice. Tego samego dnia o godz. 15.20 byliśmy jeszcze dysponowani do czujki w jednym z Hoteli w Kalwarii Zebrzydowskiej jednak alarm okazał się fałszywy i nasza interwencja nie była potrzebna, po raz trzeci już w tym dniu dyspozytor SKKP o godz 21.49 zadysponował nas do alarmu z czujki p-poż w Klasztorze oo. Bernardynów alarm okazał się fałszywy.