Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Pracowity tydzień

Pracowity tydzień  druhów, dyspozytor kilka razy dysponował nas do zdarzeń .


Dnia 4 Marca 2019 roku o godz. 20.19 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Stanisław Dolny niedaleko stawów, tam doszło do pożaru trawy na niewielkiej powierzchni naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca i ugaszenie płonącej trawy. Na miejscu obecni byli druhowie z OSP Stanisław Dolny oraz JRG Wadowice


Dnia 6 Marca 2019 roku o godz. 11.14 zostaliśmy zadysponowani do zalanej piwnicy na ul. Jana Pawła II. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy zalaną piwnice gdzie za pomocą motopompy “Niagara” wypompowaliśmy wodę. Na miejscu obecni byli pracownicy MZWiK.


Dnia 8 Marca 2019 roku o godz. 10.01 dyspozytor zadysponował nas do jednych z bloków na ul.Weissa gdzie była potrzebna pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego do pomocy zniesienia pacjentki do karetki. Kilka godzin później o godz. 14.11 zostaliśmy ponownie zadysponowani tym razem do pożaru traw w miejscowości Brody. Tam doszło do pożaru nieużytków razem z jednostką z OSP Brody i JRG Wadowice pożar został szybko opanowany i ugaszony.


Dnia 9 Marca 2019 roku o godz. 12.01 dyspozytor SKKP zadysponował naszą jednostkę do Brodów gdzie doszło do pożaru nieużytków razem z jednostką OSP Brody i JRG Wadowice pożar został ugaszony, spaleniu uległo około 20 arów suchej trawy.


Dnia 10 Marca 2019 roku o godz. 6.50 zostaliśmy zadysponowani na ul. Klasztorną gdzie na drogę zostało powalone drzewo. Po przybyciu na miejsce naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz za pomocą pił spalinowych usunięcia zagrożenia. Kilka godzin później o godz.13.23  zostaliśmy  zadysponowani do miejscowości Bugaj gdzie doszło do dachowania pojazdu, naszym zadaniem była pomoc osobie poszkodowanej, zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatora. Na miejscu obecni byli druhowie z OSP Bugaj, JRG Wadowice, ZRM oraz patrol Policji.