Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Pracowity tydzień

Pracowity tydzień  druhów, dyspozytor kilka razy dysponował nas do zdarzeń .


Dnia 21 Stycznia 2019 roku o godz.13.20 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Brody, gdzie w zgłoszeniu miało dojść do pożaru sadzy w kominie. Przed naszym przyjazdem działania prowadziła tutejsza jednostka, wspólnymi siłami pożar został ugaszony. Na miejsce zadysponowano także zastępy z JRG Wadowice oraz patrol Policji.


Dnia 22 Stycznia 2019 roku o godz. 14.53 zadysponowano nas do jednych z bloków na ul.Weissa, gdzie załączył się czujnik tlenku węgla. Naszym działaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz sprawdzenie mieszkań za pomocą detektora wielogazowego “TETRA”. Na miejscu obecny patrol Policji oraz JRG Wadowice.


Dnia 23 Stycznia 2019 roku o godz. 15.19 zostaliśmy zadysponowani do kolizji dwóch pojazdów na ul.Krakowskiej przy jednym z supermarketów. Po naszym dojeździe pojazdy były na poboczu, naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem i uprzątnięciu jezdni z rozlanych płynów. Zadysponowano na miejsce JRG Wadowice oraz patrol Policji.


Dnia 25 Stycznia 2019 roku o godz. 15.10 zadysponowano nas na ul. 11 Listopada gdzie według zgłoszenia rozlana była plama ropopochodna. Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy ciągnąca się plamę na długości 100-120 metrów za pomocą dyspergentu plama została zneutralizowana. Na miejscu JRG Wadowice oraz patrol Policji.