Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Pożar sklepu oraz upadek z wysokości

Dnia 8 Lutego 2019r. o godz. 7:07 zostaliśmy zadysponowani do Lanckorony na ul.Rynek gdzie doszło do pożaru sklepu.


Do zdarzenia udaliśmy się ciężkim samochodem GCBARt MAN, po przyjeździe na miejsce działały już zastępy z OSP Lanckorona i JRG Wadowice. Naszym zadaniem była pomoc w ugaszeniu płonącego budynku oraz przeszukanie pogorzeliska ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, działania trwały kilka godzin zastęp wrócił do bazy po godzinie 11. Na miejsce zadysponowane były liczne siły i środki w tym z JRG Andrychów oraz JRG Kraków 5(kontener ochrony dróg oddechowych).

Tego samego dnia tuż po powrocie z pożaru w Lanckoronie dyspozytor zadysponował nas o godz. 12:01 do zabezpieczenia miejsca zdarzenia na ul.Krakowskiej gdzie na budowie z wysokości spadł mężczyzna.


Po przyjeździe na miejsce pracował już zespół z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ratownictwa Medycznego, którzy przez niemal godzinie prowadzili resuscytacje krążeniowo-oddechową, niestety mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Przez kilka godzin Policja i Prokurator prowadzili swoje czynności mające na celu zbadać przyczyny upadku z dachu budynku.