Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Pożar piecyka, potrącenie na Krakowskiej i kolizja na ul.Jagielońskiej

Dnia 17 Października 2018r. o godz. 6.13  dyspozytor SKKP zadysponował nas do Skawinek gdzie doszło do pożaru piecyka.


Do akcji wyruszyliśmy samochodem gaśniczym GCBARt MAN, po dojeździe na miejsce zdarzenia były już pobliskie OSP, pożar został ugaszony przed naszym przybyciem, po poleceniu od dowódcy mogliśmy wrócić do bazy. Na miejscu zdarzenia były liczne siły i środki OSP:Lanckorona, Skawinki, Łaśnica, Izdebnik, Kalwaria, Jastrzębia i PSP Wadowice oraz patrol Policji.

Dnia 18 Października 2018r. o godz.14.12 zostaliśmy zadysponowani do potrącenia dziecka na wysokości przystanku autobusowego na ul. Krakowskiej.


Do akcji wyjechaliśmy po kilku minutach samochodem SLKw Lublin III, po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu i zaistniałym stanie zdrowia pieszego wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe gdzie zabrało poszkodowanego z licznymi obrażeniami ciała do szpitala w Krakowie.Ruch przez kilka godzin odbywał się wahadłowo, policja i prokurator ustalają przyczyny potrącenia. Na miejscu obecni byli strażacy z PSP Wadowice oraz patrol Policji.

Dnia 20 Października 2018r. o godz. 12.22  dyspozytor SKKP zadysponował nas do kolizji na wysokości sklepu Biedronka na ul.Jagielońskiej.


Po kilku minutach byliśmy na miejscu zdarzenia, w kolizji uczestniczyły dwa pojazdy w zdarzeniu żadna z osób nie została poszkodowana. Nasze zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca, wprowadzeniu ruchu wahadłowego, uprzątnięciu jezdni i pojazdów. Na miejscu obecni strażacy z PSP Wadowice i patrol Policji.