Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Kolizja w Brodach i Zarzycach Wielkich

Dnia 23 Czerwca 2018 r. byliśmy dysponowani dwa razy do kolizji, jednej w Brodach i drugiej w Zarzycach Wielkich.


W nocy o godz. 1.25 zostaliśmy zadysponowani do Brodów przysiółek ‘Solca’, tam doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki BMW i Seat. Po przybyciu na miejsce naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, neutralizacji wycieków i uprzątniecie jezdni i pojazdów. Na miejscu obecny był patrol policji i zastęp z JRG Wadowice. O godz. 15.24 zostaliśmy zadysponowani po raz kolejny do kolizji tym razem w Zarzycach Wielkich, tam doszło również na łuku drogi do kolizji  dwóch samochodów osobowych marki Opel i Fiat, gdzie jedna osoba została poszkodowana i przewieziona na obserwacje do szpitala, na miejscu działały zastępy z OSP Zarzyce Wielkie, JRG Wadowice, patrol policji i zespół ratownictwa medycznego.