Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Kolizja przed remizą

20 sierpnia 2016r miała miejsce kolizja na skrzyżowaniu przed remizą naszej jednostki.

W czasie prac porządkowych w na terenie naszej jednostki usłyszeliśmy głośny huk z zewnątrz po czym okazało się że doszło do kolizji dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ulicami Konopnickiej oraz Broniewskiego. Po zawiadomieniu stanowiska kierowania KP PSP w Wadowicach udaliśmy się na pomoc poszkodowanym. Nasze działanie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz usunięciu pojazdów z jezdni. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia na szczęście skończyło się na lekkich otarciach i szoku podróżujących pojazdami. Przyczyną kolizji ustala Policja. Na miejscu byli obecni również strażacy z JRG Wadowice, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Siły i środki:

551[K]21 GBARt 2,5/16 Mercedes Atego JRG Wadowice

551[K]22 GBARt 2,5/16 Mercedes Atego JRG Wadowice

559[K]42 GCBARt 4,4/40 MAN OSP Kalwaria Zebrzydowska

fot: ospkalwaria.pl