Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Kolizja na DK52 oraz wybuch w budynku mieszkalnym

Dnia 21 Lutego 2019r. o godz. 11:17 zostaliśmy zadysponowani do Brodów na DK52 przysiółek Solca do kolizji dwóch samochodów osobowych


Na miejscu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych poprzez najechanie na tył poprzedzającego pojazdu, w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na obserwacje. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem oraz uprzątnięciu płynów i pojazdów z jezdni. Do zdarzenia zadysponowano JRG Wadowice, OSP Brody, ZRM oraz patrol Policji,

Kilka godzin później o godz. 16:08 dyspozytor SKKP zadysponował nas do wybuchu w domu jednopiętrowym na ul. Wojska Polskiego.


Po przybyciu na miejsca zdarzenia zastaliśmy ogień wydobywający się na zewnątrz, naszym zadaniem było odłączenie zasilania elektrycznego z budynku, rozwinięciu liń gaśniczych i przystąpieniu do ugaszenia pożaru. Ze względu na duże zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana i zabrana do szpitala w Wadowicach. Na miejscu  były dysponowane liczne Siły i Środki: JRG Wadowice, OSP Brody, OSP Zebrzydowice, OSP Przytkowice, ZRM oraz Policja.