Strona internetowa ospkalwaria.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. OK, akceptuję

Czujka w Domu Pielgrzyma oraz pożar poddasza

Dnia 22 Lipca 2019r. o godz. 00.49 dyspozytor SKKP zadysponował nas do Domu Pielgrzyma gdzie w jednym z pomieszczeń włączyła się czujka tlenku węgła.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia naszego zastępu zadaniem było zlokalizowanie pomieszczenia gdzie załączyła się czujka p-poż. alarm jednak okazał się fałszywy na miejscu obecni byli strażacy z JRG Wadowice.

Dnia 22 Lipca 2019r. o godz. 19.58 dyspozytor SKKP zadysponował nas do Podolan gdzie doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym


Po naszym przybyciu na miejscu zdarzenia pracowały już inne pobliskie OSP, naszym zadaniem była pomoc w zlokalizowaniu źródła ognia oraz jego ugaszenia. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na miejscu były liczne Siły i Środki : OSP Leńcze, OSP Przytkowice, OSP Zarzyce Wielkie, OSP Zebrzydowice, OSP Brody, OSP Bugaj, OSP Barwałd Górny JRG Wadowice oraz patrol Policji.